Whatsapp
Tıkla Ara

OPENCART NEDİR

 

Opencart nedir sorusunun son zamanlarda sıkça sorulmasının sonrasında sizlere harika bir Opencart Nedir sayfası hazırlamaya gayret ettik. Opencart nedir ve ne değildir tam olarak sizlere izah edeceğimiz bu sayfamızı dikkatlice okuduğunuzda tam olarak bilgi sahibi olacaksınız.

Türkiyenin en detaylı Opencart Nedir sayfasına hoş geldiniz…


Opencart Ne Demek

 

Opencart kelime anlamı ile Açık Kart demektir. Açık kaynaklı kod yapısı ile yapılmış olan bir E Ticaret altyapısı anlamına gelmektedir ki bu da kodlarının açık kaynak olması ve sürekli olarak geliştirilebildiği anlamını taşımaktadır.


Opencart sistemi açık kaynaklı kod yapısı, sizlerin sistemi hemen her yazılımcı ile geliştirebileceğiniz anlamını taşır. Bu sizin için çok büyük bir avantajdır. Bunun sebebi ise, öncelikle Opencart Nedir diye sorguladığınız sistemin her yazılımcı tarafından kolayca kullanılabilmesi ve sizin bir yere bağımlı olmamanızdır.

Birçok E Ticaret sistemi size web site satarak yıllık yenileme bedeli alırlar ancak Opencart için yıllık yenileme bedeli ödemezsiniz. Bunun sebebi ise anlatıldığı gibi açık kaynaklı kodlama yapısı olmasıdır. Opencart ne demek sorusunun en güzel cevabı, Opencart Dünyada en çok kullanılan E Ticaret sitesi altyapılarının önde gelen açık kaynaklı kod yapısıdır.


Opencart Hangi Yazılım Dilini Kullanır


Opencart, PHP kodlama dilinde yazılmış olan ve çok geniş kütüphaneleri olan bir açık kaynaklı kodlama yapısı ile sistemleştirilmiştir.


PHP kodlama yapısı ile yazılmış olan Opencart ‘ın PHP kütüphanelerini kullanabilmesi inanılmaz bir geliştirmeye açık yapı meydana getirir.

PHP temel olarak kütüphanelerinin genişliği ile ünlüdür ve birçok yazılımcının bildiği bir yazılım dilidir. E Ticaret altyapısının PHP kodlamasını kullandığı Türkiyede birçok çok ünlü yapı ve sistem bulunmaktadır.
Opencart, diğer açık kaynak kod sistemleri benzeri yapılar gibi gönüllü PHP geliştiriciler ile Opencartı geliştirip kullanıma sunan yazılım ekipleri tarafından yeni eklentilerle sürekli biçimde geliştirilmektedir. Ve bu özellik Opencart’ın en önemli özelliklerinden biridir. Dünya genelinde 1 Milyonun üzerinde Opencart ile yapılmış E Ticaret sitesi bulunur. Sanıyoruz ki Opencart nedir sorusunun net cevaplarından biri de budur.


Opencart, 2024 yılı ve son zamanlarda e-ticaret ile ilgilenen çoğu kişinin önerdiği bir e-ticaret altyapısıdır. Satış anlamında kullanımı kolay ve yazılım dili de temiz bir PHP ‘dir.

Sonuçta E-ticarete geçmek isteyen işletmelerin genel olarak amacı, her zaman daha fazla satış yapıp e-ticaret markasını daha tanınır hale getirmek ve kar yapabilmektir. Bu nedenle Opencart, e-ticaret platformlarından en iyilerinden biri olarak değerlendirilebilir. 2024 yılında yani her ne kadar bugünlerde popüler olarak kullanılan bir e-ticaret platformu olsa da, aslında Opencart’ın ortaya çıkış zamanı çok eskilere dayanıyor. 

Opencart E-Ticaret sistemi, birçok eklenti yani modülü içinde barındıran, ayrıca programlama dili PHP olan bunun yanında MySql veritabanını kullanan bir e-ticaret sistemin adıdır. Opencart sayesinde birçok entegrasyon işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, muhasebe, pazaryeri, kargo entegrasyonları gibi entegrasyonlar örnek olarak gösterilebilir.

Opencart, yazılım kullanıcısına çok kolaylıklar sunan bir sistemdir. Opencart’ta bulunan çokça modüller sayesinde istediğiniz hemen her şeyi gerçekleştirebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, bir opencart modülünü hemen download edebilir, daha sonra kurulumunu yapabilir ve sonrasında da kurulan modül üzerinde farklı farklı düzenlemeler yapabilirsiniz. Ve hatta ayrıca kendi modüllerinizi geliştirebilirsiniz, bu çok kolaydır. 

Opencart PHP Programlama Dilini Kullanır

Opencart e ticaret sistemi, Php programlama dilini kullanarak yazılım kodlaması yapılan sistemdir. Php yazılım dilini kullanıldığı için, açık kaynak kodlara ve geniş kütüphanelere erişim sağlar. Bu sayede siz de Opencart kullanan bir birey veya şirket olarak bu kaynak kodlarından ve kütüphanelerden faydalanabilirsiniz. Bu gerçekten harika!

E Ticaret sistemini kullanan kullanıcılarına geniş bir hizmet yelpazesi sunan Opencart’ın kurulumu da oldukça basittir. Tabii ki, kurulum işlemini başarı ile gerçekleştirebilmeniz için önce bir web hostinge ya da sunucu hizmetine ihtiyacınız var ki Bizler Opencart Global oalrak size bu hizmeti sağlıyoruz. bu sistemlerin (web hosting veya sunucu hizmeti) Linux işletim sisteminin çalıştığı bir server veya hosting olması gerekiyor.

E-Ticarette Opencart Kullanımı Nasıl Olur?

Opencartı temel mantık olarak e-ticaret için kullanılan bir yazılım sistemi olarak kabul edebiliriz. Tabii ki E-ticarette kullanılan sistemler, her kullanıcının tercihine göre farklılık gösterebilirler. Opencart, Global bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Opencart’ın kullanımı oldukça kolaydır ve kullanımı için derinlemesine teknik yazılım bilgisi gibi bir bilgiye ihtiyaç yoktur. Haliyle kurulum sonrasında Opencart sistemi ile e-ticaret sitenizi, Opencart kontrol paneli üzerinden kolayca yönetebilirsiniz.

Opencart ile neler yapılabilir?

Opencart, yazılım kodları açık kaynak olan, sadece e-ticaret sitesi kurulumu sağlayan bir e ticaret yazılım sistemidir. Opencart ile İstediğiniz bankanın veya ortak ödeme kuruluşlarının sanal poslarını kullanabilirsiniz. Opencart, Açık kaynak kod yapısına sahip olduğu için istediğiniz modül eklentisini sitenize yükleyebilirsiniz. Opencart yazılım sistemi ile hem seo hem reklamcılık alanında 1 adım öne geçersiniz. Ayrıca satış oranınızı yükseltebilir, tüm hedef kitlenizi genişletebilirsiniz. Web sitenize ürünlerinizi yükleyebilirsiniz. Görsel ve açıklama yazılarını da ekleyebilirsiniz. Bunun yanısıra, Opencart, Web sitenize uygulayacağınız temayı seçerken size on binlerce alternatif sunar. Tabii ki Opencart ile yapabilecekleriniz bunlarla da sınırlı değil, daha birçok gereksinimi Opencart sistemi ile karşılayabilirsiniz.


Opencart Avantajları Nelerdir


·         Opencart Yıllık Yenileme bedeli olmayan açık kaynaklı bir yazılımdır.

·         Opencart Açık Kaynaklı bir yapı olduğu için hemen hemen tüm yazılımcılarla geliştirebilirsiniz.

·         Opencart geliştirmeye açık ve kendi yapınızı kurabileceğiniz bir yapıdır.

·         Logo yapar gibi her modülünü tek tek kendiniz için özelleştirebilirisiniz.

·         PHP tabanlı yapısı ile MySQL veri tabanı kullanılan bir platform olduğundan dolayı  ihtiyaçlarınızı MYSQL gibi kolay bir SQL yapısı kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

·         SSL Sertifikasyonu ile tüm bankaların Sanal Pos bağlantılarını edinebilir ve kolaylıkla kendiniz için özelleştirilmiş bir banka entegrasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

·         Opencart Pazarlama modülleri hatta ödeme yönetim modülleri ve kargo yönetim sistemi gibi çokça modül sayesinde opencart sisteminize tüm modüler eklentileri kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

·         Opencart APİ destekleri sayesinde gerek Pazaryeri APİ bağlantılarını gerekse Pazaryerleri Muhasebe entegrasyon bağlantılarını rahatlıkla sitenize entegre edebilirisiniz.

·         E-ticaret sektörü için Her daim en çok tercih edilen hazır scriptler ‘in en başında yer almaktadır. Hem Hazır sistem şeklinde temalar ile hem de Özel Tasarım ön yüz yapıları ile bağlanabilir.

·         XLM sistemleriyle uyumu ile birçok xml tedarikçi sistemlerini Opencart sistemi içerisine bağlayabilir ve kolaylıkla kullanabilirsiniz.

·         Opencart, geliştirilmiş eklenti paketleri ile sosyal medyada da ya da istediğiniz sitede de  reklamlarınızı veya ürün tanıtımlarınızı tek bir tıkla yapabilme imkanı vermektedir.

·         2021 yılı itibari ile ortalama 10.000 civarı ekstra eklenti paketi geliştirilmiş, devasa bir eticaret sitesi alt yapısı olan Opencart, net biçimde Türkiyenin de en çok tercih edilen E Ticaret Markasıdır.


Opencart Kullanımı


Opencart Kullanımı, her şeyden önce inanılmaz kolay bir sistem olduğu için, Kullanımında yaşayabileceğiniz zorlukları aşırı kolay şekilde atlatarak sadece 2 gün 3 gün içerisinde tam olarak öğrenebiliyorsunuz.


Bu da sizin her noktada en kolay şekilde opencart kullanımı hususunda başarılı bir e ticaret sistemi yöneticisi olmanızı sağlayacaktır.

Opencartı kullanan herkes iyi bilir ki opencart genel olarak tüm e ticaret yapılarından çok daha basit ve kolay bir ara yüze sahiptir. Bugün bir E Ticaret sistemi satın alacaksanız faydaları saymakla bitmediği gibi bu kadar kolay bir Opencart kullanımı olması sizler için vazgeçilmez bir rahatlıktır. Tıkır tıkır kolayca işlerinizi yapabilir ve kolayca sistemlerinizi yönetebilirsiniz.

Bir de Opencart eğitimi veren kuruluşlar ile çalışıp bu 2 3 günü öğrenerek geçirirseniz işte ozaman hem uzman modunda çalışabilirsiniz hem de Opencart Kullanımı konusunda uzmanlaştığınız gibi sistemin her noktasını çok kısa sürede kullanabilirsiniz.


Opencart Eğitimi


Opencart Eğitimi almak isteyen herkese tavsiyemiz zaten 3 gün içinde alabileceğiniz muhteşem bir eğitim için lütfen 2 bin liradan fazla para vermeyin. Bu paralara hem Opencart eğitimi alıp hem Gentegratör eğitimi alıp hem de Pazaryerleri N11 Hepsiburada Trendyol Çiçeksepeti ve Gittigidiyor Eğitimi gibi eğitimleri de beraberce alabilirsiniz.

Opencart eğitimi ‘ni aldıktan sonra size tavsiyemiz, Opencart N11 Eğitimi gibi Opencart Trendyol Eğitimi gibi ve Opencart Hepsiburada eğitimi ve Opencart Çiçek sepeti eğitimi gibi eğitimleri de almayı kesinlikle unutmayın. Çünkü bugün Pazaryerlerinde satışınız yoksa aslında E Ticaret yapmıyorsunuz demektir. ( Çoğu kullanıcı için bazıları hariç tabii )


Opencart Güvenli mi


Opencart güvenliği aslında önce server güvenliğine bağlıdır. Opencart güvenli mi ya da opencart güvenilir mi sorusunu sormadan önce sormanız gereken soru Server güvenli mi hangi server güvenilirdir gibi sorulardır.


Opencart sistem olarak ciddi biçimde güvenilir ve gerçekten yarı yolda bırakmayan bir sistemdir ancak bilmeniz gereken şey şu ki gerçekten iyi bir yazılımcı ile çalışmanız gerektiğidir. Yazılımcınız iyi ise çalıştığınız Opencart Global misal J iyi ise, server ınız iyi ise, Opencart güvenli ve Opencart Güvenilir anlamına gelir. Aslında anlatmak istediğimiz şey şu ki Opencart güvenilirdir ancak güvenlik her zaman yönetenlerdedir. Diğer sistemlerden çok daha güvenilir olduğu kesin zaten onu anlatmıyorum bile… Kimi kurumlar Opencarttan geliştirdikleri altyapısında opencart kullandıkları sistemi görünüm olarak değiştirip soft olarak size yıllık yenilemeli olarak satmaktadırlar. Ne kadar garip değil mi? Alında Opencart kullanıyorsunuz ama yıllık yenileme veriyorsunuz.

 

Dolayısı ile sonuç olarak Opencart nedir? Opencart candır, kullanan da gayet memnundur, memnun olmayan da kaşınıyor demektir, diğer opencart dışı e ticaret sistemlerine gidip 5 kat 10 kat para verince aklı başına gelir mutlaka demektir J


Opencart Özellikleri Nelerdir


OpenCart özellikleri 'nden biri de, çoklu dilli olan yapısıdır, çoklu para birimini ve de çoklu vergi türünü destekleyerek Global E ticaret yapmak isteyen tüm işletmelerin, interaktif mağazalarını istedikleri ülkeye göre para birimi ve ülke yönlendirmesi ile kullanabilmesidir.

 

Opencart sayesinde çok sayıda mağaza oluşturabilir ve tamamını tek yerden yönetebilirsiniz. Ayrıca ürünleri farklı mağazalarda ve farklı fiyatlarda görüntülenebilecek biçimde ayarlayabilirsiniz. Tüm mağazalar için farklı farklı temalar da seçebilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Opencart Kurulumu, opencart kullanımı ve  de tüm geliştirilmeleri gayet kolaydır bu da demek oluyor ki Opencartın kaynak kodunu kolayca özelleştirebilir ve yeni modüler sistemler oluşturabilirsiniz.

 

Opencart birçok sayıda ücretsiz temaları ve modülleri olan bir yapıdır. Opencart, modüllerinin çoğunu, normal web siteleri için tasarlanan WordPress ’in tam aksine E ticaret için tasarlar.


Opencart Global web sitemizde yüzlerce doküman, youtube da opencart video eğitimleri, ek sayfalarımızda opencart blogları ve güncel sistem altyapıları ile kullanıcılarımıza tüm desteğimizi sürdürmemize ek olarak, World wide web yani bilinen adıyla tüm internette de Opencart kullanıcılarının full destek alabileceği zengin bilgiler bulunur.

 

Opencart, web siteleri için yedekleme ve geri yükleme olanağı da sağlar...

 

Ayrıca Opencart, çok gelişmiş bir rapor sistemi sayesinde günlük ve haftalık hatta aylık toplam satış miktarını gösteren bir admin paneline de sahiptir.

 

Opencartın bir diğer özelliği de, İstediğiniz sayıda ürün eklemesi yapabilmenizdir. Ayrıca alt kategorilerdeki benzer ürün ve markaların önerilmesi yanında müşterilerin ürünleri puanlaması gibi puanlama sistemi modüllerine de sahiptir.


Kodlama Bilmeyenler Opencart E Ticaret Sitesi Yapabilir mi

 

Opencart, Word Press sistemine benzer olarak herhangi bir kodlama bilgisine gerek duyulmadan, muhteşem e ticaret siteleri oluşturabileceğiniz harika e ticaret altyapı sistemlerinden biridir. Önemle söylemek gerekir ki, Opencartta arka planda geliştirici müdahaleler yapılmak istendiğindeyse, belirli düzeyde kodlama bilgisine mutlaka ihtiyaç duyulacaktır. Başlangıçta belki kendiniz kurulum yapmaya çalışabilirsiniz ancak üst düzey e ticaret siteleri yapabilmek için mutlaka ki bir yazılımcı ya da Opencart Global gibi kuruluşlara ihtiyacınız olacaktır. Opencarttta, hazır opencart temalar ile görsel anlamda birçok seçeneğiniz vardır, ancak Profesyonel yapı için her zaman danışman bir kurum önem taşıyacaktır.

 

Opencart Ücretli mi

 

Opencart yazılımında bilinmesi gereken şeylerden biri de, mevcut Opencart sistem dosyalarını kendi domain ve hostinginiz ya da server’ınıza yükleyerek 15 dakika içerisinde e ticaret sitenizi hiçbir ücret ödemeden kurabilirsiniz.


Tıpkı WordPress ’te olduğu gibi, profesyonel tasarım ve yazılım hizmetleri alınmak istendiğinde Opencart Global’de olduğu gibi, ücretli eklentiler ve/veya temalardan da faydalanılması önem taşımaktadır.

 

Kalın sağlıcakla sayın okurlarımız,

 

Opencart Global hizmetinizde…

İnternetten Ne Satabilirim Satış İş Fikirleri Yapılabilecek İşler PDF

1.490,00TL

İnternetten Ne Satabilirim Satış İş Fikirleri Yapılabilecek İşlerSizlerin İnternetten satış yapması ..

Opencart Entegrasyonu | Trendyol | N11 | Çiçeksepeti | Hepsiburada

8.500,00TL

OPENCART XML ENTEGRASYONOpencart entegrasyon 'umuzda şuan 5 pazaryeri bulunmaktadır. 6. Pazarye..

Opencart E Ticaret Platinum

11.500,00TL

HEDİYELERİMİZ (NEDEN BİZ?)  Mail ile destek1 Yıl HostingTrafik / Bandwith SınırsızSSL Sertifik..

Opencart Kobi E Ticaret Paketi

12.500,00TL

HEDİYELERİMİZ (NEDEN BİZ?)  Canlı Destek Entegrasyonu (Zopim)1 Haftalık Telefon + Mail destek1..

Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)