Whatsapp
Tıkla Ara

Opencart 3 Türkçe Tema ve Opencart 3 Versiyonları Bilgileri

OPENCART 3 TÜRKÇE

Opencart 3 türkçe seçimleri opencart kullanan müşterilerin özellikle son zamanlardatercih sebebi olan opencart versiyonu olarak karşımıza çıkmaktadır. Opencart 3 türkçe versiyonda genellikle bilinçli kullanıcılar hala opencart 2 versiyonunutercih ettikleri için tam olarak piyasada yayılmamıştır. Bunun tabii ki önemlibir sebebi vardır.


Bu noktada, opencart 2 hem versiyon hem işleyiş hem de modüler bakımdan ciddi bir yayılım gösterdiği için piyasada henüz opencart 3 modülleri ve opecart 3 temaları tam yayılmamış durumdadır. Geliştiricilerin çoğu modüler sistemler olarak Opencart 2versiyonunun geliştirmelerini yaptıklarından dolayı, 2 versiyonu alt versiyonları olan opencart 2.0 - opencart 2.1 - opencart 2.2 ve opencart 2.3versiyonları tam ve tüm modüler sistemleri oturmuştur. Bu sebepledir ki Opencart 3 versiyonu çıkalı 2 yıla yakın bir süre de geçse henüz open cart 3 versiyonları oturmamış ve modüler sistemler olarak yetersiz kalmışlardır.

Opencart 3 türkçeleştirmek için modüler sistemler geliştirilmiştir dolayısı ile uan bileOpencart 3 türkçeleştirme yapılabilmektedir. Ancak Opencart 2 versiyonunda sağlanan birçok modüler yapı henüz opencart 3 için geliştirilmemiş olduğundan dolayı tercih sebebi hala opencart 3 yerine opencart 2 versiyonudur.

Opencart kullanıcıları çokça telefon açıp 2 versiyonunu 3 versiyonuna çevirmek ve sistemlerini güncellemek istiyorlar, ancak bunun hiçbir anlamı yok. Her ikisi de opencart alt ypaısı ile çalışıyor ve düzgün çalışan bir sistemi sırf yeni çıktı diye diğerine geçirmek çok anlamsız bir işlemdir. Bu sebeple lütfen eğer kullandığınız sistem güzelce çalışıyor ve devam ediyor ise, ellemeyin kalsın. Hem kendinize iş çıkartmayın hem de boş yere para harcamayın.

OPENCART 3 TÜRKÇE TEMA

Opencart 3 türkçe tema ve bağlantılı tüm opencart 3 türkçe temalar şuanglobal birçok tema satış noktasında satılmaktadır. Lakin opencart teması satın alırken uyumluluk kısmını incelemeniz ve eğer yine de opencart 3 kullanmak istiyorsanız uyumlu bir tema seçmeniz gerekmektedir. Opencart içerisinde birçok dil grubu bulunan bir e ticaret alt yapısıdır. Bu sebeple türkçeleştirmek içinbir dil dosyası bulunabilir veya çalıştığınız opencart ajansına sisteminizi türkçeleştirmelerini bir kısım ücret karşılığında talep edebilirsiniz.Opencart 3 türkçe tema arayışlarınızda sizlere biz de yardımcı olabiliriz ancak bu noktada yurtdışından dolar ile satın alımlar gerçekleşeceği için size tavsiyemiz bunca tema ücreti vermektense kendinize özel bir opencart tema yaptırmanızdır. Opencart özel tasarım tema yaptırırsanız emin olabilirsiniz ki, sizler için çok dahakullanışlı ve tam istediğiniz şekilde olacaktır.

Opencartta özel tema yaptırmanın ücretleri dışarıdan 100 dolara belki tema aldığınız kadar düşük birfiyat olmayacaktır özel tasarım fiyatları 3 4 bin lira gibi bir ücrete yapılıyor en düşük. Ancak şu var ki, gidip 800 900 tl verip herkesin kullandığı bir temayı almaktansa kendinize özel tema tasarlatmak her zaman çok daha içinize sinecektir.

OPENCART 3 NEDİR

Opencart 3 nedir ne değildir, opencart 3 opencartın 2 versiyonunun bir üst versiyonuolan PHP tabanlı bir e ticaret yazılım altyapısıdır. Sadece bazı ufak özellik farklılıkları dışında opencart 2 ile çok büyük bir farkı yoktur. Opencart eticaret altyapısı olduğu için siz ne kadar değiştirirseniz değiştirin, opencartyazılımı sabit bir temel mantık üzerine işleyecektir ve temeli modüler sistemlerdir. Bu nedenle modüler olarak sisteminizi ne kadar geliştirirseniz okadar sisteminiz gelişmiş ve isteklerinize uyumlu olacaktır.

Opencart 3 nedir dolayısıile bir versiyon farkından ibarettir. Opencart 3 te yapabildiğiniz her şeyiopencart 2 versiyonunda da yapabiliyor ve hatta modüler geliştirmeleri dekatarsak opencart 2 de çok daha özellikli siteler de oluşturabiliyorsunuz. Bunoktada opencart 3 sadece bir versiyon geliştirmesi olarak kalıyor.

Dünya çapında yazılımcılar opencart 2 versiyonuna iyice alıştıkları için, geliştirmek konusunda çok daha etkin bir biçimde ve hızlı şekilde geliştirme yapılırken,opencart 3 versiyonu biraz daha geliştirme hızı yavaş ilerliyor. Bu sebepler ışığında opencart 3, daha oturması zaman alacak olan ve bir süre daha 2 versiyonunun egemenliğinde olacak olan opencart yapısının yeni bebeği olarak kullanıma açılmıştır diyebiliriz.

Opencart 3 kendiiçinde de geliştirilmeye devam edildiği için opencart 3 ün de alt versiyonları ortaya çıkıyor, bu versiyonları yakalamanız ve sürekli takip ederek değiştirmeniz zaten olanaksız ancak versiyonları da yazalım.

OPENCART 3 VERSİYONLARI


Opencart 3.0.0.0, Opencart 2 versiyonunun sonlanması ile yeni bir versiyona adımatıldığının göstergesi yeni versiyon modelidir.

Opencart 3.0.1.0, Opencart 3 versiyonun ilk güncellemesi ve üzerindeki hataların kısmiolarak düzeltildiği yeni opencart 3 versiyonudur.

Opencart 3.0.1.1, Opencart 3 modeli 1 versiyonunun ilk pack'i ve geliştirmesi olarakkayıtlara geçmiştir.

Opencart 3.0.1.2, Opencart 3 modeli 1 versiyonunun ikinci pack'i ve geliştirmesi olarakkayıtlara geçmiştir.

Opencart 3.0.2.0, Opencart 3 modeli 1 versiyonu kapanıp yeni bir genel güncelleme ile 3 ün2 versiyonu duyurulmuştur.

Opencart 3.0.3.0, Opencart 3 modeli 2 versiyonu kapanıp yeni bir genel güncelleme ile 3 ün3 versiyonu duyurulmuştur.

Opencart 3.0.3.1, Opencart 3 modeli 3 versiyonunun ilk pack'i olarak karşımıza çıkmış vegüzel bir sürümdür.

Opencart 3.0.3.2, Opencart 3 versiyonunda özellikle 3.0.3 içerisinde çokça güncellemedenbiridir.

Opencart 3.0.3.3, Opencart 3 versiyonunun geliştirilmesi bitmek bilmiyor sürekli bir temelüzerine inşaa hali devam ediyor.

Opencart 3.0.3.5, Opencart 3 versiyonun 3.3 ve 3.5 arasında geçen süre 2 aydır ve bu kadargüncelleme ile daha iyiye yaklaşılıyor.

Opencart 3.0.3.6, Opencart güncellemeleri can sıkıcı bir boyut kazanıyor :) Daha güncel hepdaha güncel.

Opencart 3.0.3.7, Son çıkan ve en güncel opencart 3 versiyonu, 2 3 aya kadar yeniversiyonlar da gelir zaten.

OPENCART 3TÜRKÇELEŞTİRME

Opencart 3 türkçeleştirme yukarıda da bahsettiğimiz üzere,daha çok ajansların yabancı dildeki dil dosyaları üzerine türkçe çeviri yapması ile oluşturuluyor. Bu noktada Opencart 3 türkçeleştirme için bir ufak ücret ile sistem türkçeleştirmesini yapabiliyorsunuz. Opencart 2 versiyonunda bu da hazır olarak var bu arada. Lakin 3 versiyonunda her alt versiyon için farklı bir alan kayabiliyor değişiyor, o nedenle opencart 3 türkçeleştirme konusunda bir ajansa ve bize de tabii arayarak bu işlemi yaptırabiliyorsunuz.


Opencart 3 türkçeleştirme konusunda ortalama istenen zaman dilimi 1 gündür, dil dosyasınagirilip içerikteki sistem tema ve altyapı türkçe hale getiriliyor. Özel tasarım yaptırdıysanız zaten tasarım türkçe geliyor. Dolayısı ile sadece sistemi türkçeleştirmek yetiyor. Ortalama 300 400 lira gibi bir tutara tüm sisteminizi türkçeleştirebiliyorsunuz.

Basit bir işlem olsada zaman alan bir işlem olduğu için bu tutar isteniyor dolayısı ile tam türkçeleştirme için ortalama piyasa fiyatları bu şekilde görülüyor.

S.S.S

Opencart 2 ve Opencart 3 arasındaki farklar nelerdir?

Opencart 2 versiyonu ile opencart 3 versiyonu arasında veritabanı farklılıkları, kullanım konusunda kullanıcıya daha çok pay verme ve gelişmiş php yazılımı gibi bazı farklılıklar bulunur. Ancak kullanıcı gözünden bakıldığında Opencart 2 versiyonu modüler sistemler olarak daha gelişmiş olduğu için şuan çok daha etkin görünmektedir.

Opencartın hangi versiyonu daha kullanışlıdır?

Opencart 2 versiyonu şuan modüler sistemleri yeterli olmadığı için en az 2 yıl daha opencart 3 versiyonuna göre daha kullanışlı olarak kalacaktır. Bu nedenle tercih ederken iyi düşünmenizi öneriyoruz.

Opencart 3 versiyonu eksikleri nelerdir?

Opencart 3 versiyonu henüz tüm açıklarını kapatamamış ve modül eksiği hatta temasal düzeyde çok daha az temaya sahip olduğu için opencart 3 versiyonu eksikleri olarak çokça eksikten söz edilebilir.

Opencart 3 versiyonu alt versiyonları hangileridir?

Opencart 3 versiyonunun alt versiyonları, şimdiye kadar çıkartılanlar sırası ile, 3.0.0.0, 3.0.1.0, 3.0.1.1, 3.0.1.2, 3.0.2.0, 3.0.3.0, 3.0.3.1,3.0.3.2, 3.0.3.3, 3.0.3,5, 3.0.3.6, 3.0.3.7 olarak görülmektedir.

Yukarıda yazılan tüm bilgilerışığında Opencart 3 versiyonları nı ve opencart 3 türkçeleştirme, opencart 3 türkçe ve opencart 3 ile iligli her şeyi sizlere detaylıca anlatmaya çalıştık.Bundan sonra tercih daha ziyade size kalıyor...

Hayırlı ve BolKazançlar dileriz...

Opencart Global