Whatsapp
Tıkla Ara

Opencart Woocommerce Karşılaştırma - Hangisi Daha iyi

OPENCART MI WOOCOMMERCE MI

Opencart mı woocommerce mı sorusu hemen her e ticaret sitesi tercih eden kullanıcının sorduğu önemli kıyaslama sorularından biridir. Bu kıyaslamaya çok net bir açıklama yapılması gerekmekte ki kullanıcılar opencart mı woocommerce mı tam olarak anlayabilsinler, tercihlerini de bu şekilde yapabilsinler.


Her şeyden önce opencart direkt olarak bir e ticaret sistemidir. Bu nedenle de opencartmı woocommercemı karşılaştırması baştan bir hatalı karşılaştırma olarak görünmektedir. Woocommerce ise wordpress in bir yaması olarak e ticarete de evrimleştirilmeye çalışılmış bir yazı bilgi içerik sitesidir.

Dolayısı ile öncelikle wordpress in taban yapısı e ticaret için çok uygun bir yapı değildir. Günümüzde entegrasyonlar ve çok popüler olan e ticaret altyapıları için mutlak gerekli sistemler woocommerce için destek sunmamaktadır. Ancak xml sisteminden siteden çıkartılacak xmller alınıp ona göre entegrasyonlara atılacak ve buna benzer işlemler oluşturulacaktır ki, bir opencart için bunlar çok daha basit ve sistem içinden bile kontrol edilebilir durumdadır.

Burada önemli bir madde olarak karşımıza çıkan altyapı farkı opencart ı herşeyden önce 1-0 öne geçirmektedir. Opencart ile wordpressi e ticaret olarak kıyasladığımızda e ticaret bazında nasıl ki opencart daha iyi ise, bilgi içerik olarak bir sistem kurulacağında ise wordpress daha iyi olacaktır. Kurumsal yapıda e ticaret olmayan bir yapı yapılacaksa wordpress tercih edilebilir ancak söz konusu e ticaret olduğunda opencart mutlak tercih olacaktır.

OPENCART WOOCOMMERCE KARŞILAŞTIRMA

Opencart Woocommerce karşılaştırma sı yapılacak olursa burada açık ara opencart çok daha üstün bir sistem olacaktır, bunu sizlere şu şekilde de izah ederek kıyaslama yapalım isterseniz.


Opencart Woocommerce yapısına göre çok daha hızlı bir e ticaret yapısıdır.
Opencart Woocommerce yapısına göre çok daha modüler ve ekstra birçok e ticaret için özelleşmiş modüle sahip olan yapıdır.
Opencart Woocommerce yapısına göre tasarım bakımından çok daha fazla tasarıma sahip bir e ticaret yapısıdır.
Opencart Woocommerce yapısına göre SEO uyumu e ticaret söz konusu olduğunda çok daha üstündür.
Opencart Woocommerce karşılaştırma yapıldığında çok daha fazla dünya çapında kullanıcısı olan e ticaret sistemidir.

Yukarıda yazan özellikler düşünüldüğünde Opencart woocommerce karşılaştırma yapacak kişilerin ilk olarak bu özellikleri bilmesi ve buna göre davranmaları gerekmektedir. Ayrıca e ticaret söz konusu olduğunda Opencart geliştirici sayısı woocommerce tan çok daha fazla olduğu için yazılım destek konusunda da çok daha büyük bir kitle ile çalışmış olacaksınız.

Opencart ile Wordpress farkları nedir?

Opencart ile wordpress farkları nedir dendiğinde her şeyden önce gelen cevap, opencart e ticaret alt yapısı iken wordpress ise bilgi içerik blog mantığı ile çalışan bir alt yapıdır. Haliyle ikisi aslında birbirinden çok daha farklı ve çok daha çeşitli alt sistemlere ayrılan aralarında sadece benzerlik olan yapılardır.

Opencart için dünya çapında 1.3 milyon web sitesi kullanılırken, wordpress yaması olan woocommerce için sadece 200 bin civarı yapıdan bahsedilebilir ki bu açık ara farklılığın çok büyük olduğunu da göstermektedir. Bu noktada e ticaret yapacak kişilere önerimiz mutlaka ki opencart ile yollarına devam etmeleridir.

Wordpress ile dünya çapında yapılan site sayısı da çok ciddi orandadır ancak bu siteler e ticaret siteleri olmadığı için burada dikkatli olmak gerekiyor. Eğer tercihiniz Kurumsal bir yapı kurmak ise, o zaman wordpress tabii ki daha mantıklı olacaktır. Lakin konu e ticarete geldiğinde inanılmaz bir farklılık söz konusu oluyor ve e ticarette opencart çok daha büyük bir kitleye sahip oluyor.

Opencart ile wordpress kıyaslama nasıl yapılır?

Opencart ile wordpress kıyaslama nasıl yapılır diye sorulduğunda cevap çok açıktır. Aşağıdaki maddelere bakarsanız bu farkları siz de çok açık şekilde görebilirsiniz.

  1. Opencart kullanıcı sayısı ve wordpress kullanıcı sayılarını e ticaret olarak kıyaslayın woocommerce kullanıcı sayısı ve opencart kullanıcı sayılarına bakın.
  2. Opencart modülleri ile woocommerce modülleri kıyaslamasını yapın ve bu kıyaslama ki en önemli kıyaslamalardan biridir bir inceleyin.
  3. Opencart temaları ve wordpress temaları arasındaki farklılıklara bakın ve e ticaret için opencartın üstünlüğünü kendi gözlerinizle görün.
  4. Yukarıda yazılı olan tüm seçenekleri bir bir incelediğinizde neden opencartı tercih etmeniz gerektiğini bir kez daha görebilirsiniz. Önemli olan sizin ne yapmak istediğinizdir, unutmayın eğer e ticaret yapacaksanız opencart iken kurumsal yapılarda wordpress daha uygun olacaktır.

    Opencart Global olarak Hayırlı ve Bol Kazançlı günler dileriz...